تبلیغات
نوشته های رسول غروبی - زندگینامه خواندنی و جالب وارن بافت ثروتمندترین مدیر دنیا
 
مطالب و مقالات جالب مهندسی صنایع ،کارآفرینی ، موفقیت و مدیریت از نگاه من
نوشته های رسول غروبی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
زندگینامه وارن بافت

می خواهید وارن بافت ثروتمندترین مرد جهان را بشناسید ؟ او کسی است که هنوز در خانه ای که برای اولین بار با مبلغی حدود 30000 دلار خریده است زندگی می کند . او همواره دوست دارد عامه مردم نیز از منافع کارهای بی نظیرش استفاده کنند . سخنان جالب و آمیخته به طنز و جد این مدیر موفق همواره مورد توجه رسانه ها بوده است :

وارن بافت ثروتمند ترین مدیر دنیابرای مطالعه زندگینامه کوتاه وارن بافت اینجا را کلیک کنید.
برای مطالعه 23 راهکار و توصیه از زبان  ثروتمند ترین مدیر دنیا ،وارن بافت ، حتما اینجا را کلیک کنید.


نام او همواره بین چند ثروتمند مشهور دنیا به چشم می خورد . جالب تر اینکه وارن بافت بسیار علاقمند است كه عموم مردم از منافعی كه ایجاد می كند، استفاده كنند و آنها را از تفكرات اقتصادی درست آگاه سازد.
 وارن ادوار بافت، مشهور به دانشمند اوما ها، در 30 آگوست 1930 در اوهامای ایالت نبراسكا در ایالت متحده ی آمریكا متولد شد. پدرش هاوارد ، در ابتدا دلال سهام شركت ها بود و بعد نماینده گنگره شد. او تنها پسر خانواده و دومین فرزند از سه فرزند بود.او در كودكی در زمینه ی پول و تجارت استعداد شگفت انگیزی از خود نشان داد. سوابق او و توانایی هایش در محاسبه ی دقیق اعداد در ذهن خود، هنوز هم همكاران تجاری اش را متحیر می كند.
اولین نشانه های نبوغ تجاری
 بافت در6 سالگی، شش جعبه ی كوكا كولا به قیمت 25 سنت از مغازه ی پدر بزرگش خرید و هر بطری را به ازای یك سكه ی پنج سنتی فروخت؛ در حالی كه كودكان هم سن و سال او بر روی چمن لی لی و بولینگ بازی می كردند.
در 11 سالگی بافت سه سهم شركت citesservice را به قیمت هر سهم 38 دلار، برای خود و خواهر بزرگش به نام دوریز خرید. در مدت كوتاهی بعد از خرید سهام، قیمت هر سهم به 27 دلار كاهش یافت. وارن ترسیده بود اما هیچ اقدامی نكرد تا اینكه هر سهم به 40 دلار رسید ، او خیلی سریع آنها را فروخت و بعد خیلی زود از این كار پشیمان شد، چون سهام citesservice  پس از مدت كوتاهی به 200 دلار رسید.
این تجربه درس بزرگی به اوداد؛ اینكه یكی از اصول مهم سرمایه گذاری، صبر و شكیبایی است .
در سال 1943 ،بافت به اداره مالیات به دلیل گرفتن مالیات 35 دلاری برای دوچرخه اش، اعتراض كرد و سرانجام موفق شد مالیات 35 دلاری دوچرخه اش را حذف كند.در سال 1947 در 17 سالگی از دبیرستان وودرو ویلسون در واشنگتن D.C فارغ التحصیل شد. در دوران دانش آموزی اش 500 دلار روزنامه توزیع كرد.  پدرش تمایل زیادی داشت تا وارن برای ادامه تحصیل به دانشكده علوم اداری و بازرگانی دانشگاه پنسیلوانیا برود.بافت دو سال به دانشگاه نرفت و عقیده داشت بیشتر از استادها می داند! وقتی پدرش هاوارد در مبارزات مجلس شكست خورد، وارن به خانه یشان در اوما ها برگشت و برای ادامه تحصیل به دانشگاه نبراسكا رفت. با وجود كار تمام وقت ، تنها در مدت سه سال موفق شد دوره لیسانس را در این دانشگاه بگذراند و فارغ التحصیل شود.
با وجود سرسختی و مقاومت زیاد، بالاخره راضی شد تا در سال 1951 وارد دانشكده علوم اداری و بازرگانی شود، ولی دانشگاه به دلیل سن كم بافت او را نپذیرفت و او مجبور شد برای دوره فوق لیسانس رشته اقتصاد، به دانشگاه كلمبیا برود.
آنجا سرمایه گذاران مشهوری همچون بن گراهام ، كه بافت زندگی و موقعیت های اقتصادی آینده خود را مدیون او می داند، و دیوید دود، تدریس می كردند؛ تجربه ای كه زندگی بافت را برای همیشه تغییر داد.
بن گراهام در طول دهه ی1920 به دلیل داشتن تفكرات نو در زمینه بازار سهام، خیلی زود به عنوان یك سرمایه گذار وتحلیل گر بزرگ معروف شد . او به دلیل بی خطر بودن سهام های ارزان، به دنبال آنها بود.
بافت در طول تحصیلاتش در كلمبیا، تنها دانشجویی بود كه در كلاس درس بن گراهام نمرهA + گرفت . بعد از دوره ی فارغ التحصیلی ، بافت تصمیم گرفت تا برای گراهام بطور رایگان كار كند، ولی بن نپذیرفت.
او بعد از رد شدن پیشنهاد كار توسط گراهام، در وال استریت به عنوان دلال سهام مشغول به كار شد. او با استفاده از در آمد كم این دوران ، پمپ بنزین سینكلایر را خرید؛ اما چنان كه انتظار می رفت، پمپ بنزین باز دهی نداشت . بافت به خانه در اوماها برگشت ودر بنگاه پدرش مشغول به كار شد . در آنجا با دختری به نام سوزان تامپسون آشنا شد ودر آوریل 1952 با هم ازدواج كردند.
آنها یك آپارتمان سه خوابه به مبلغ ماهیانه 65 دلار اجاره كردند. آن خانه، مخروبه و پر از موش بود.
در سال 1953 فرزند اول بافت ، به نام سوزی متولد شد. برای صرفه جویی از یك كشوی خراب لباس برای او تخت درست كردند.
در آن سالها سرمایه گذاری وارن به ایستگاه Texaco و چند مشاور املاك محدود بود كه هیچكدام برای وارن موفقیتی كسب نكرد . در این دوران او برای كسب در آمد ، در دانشگاه اوماها شروع به تدریس كرد.
قبل از شروع تدریس، بافت برای غلبه بر ترس حرف زدن در جمع و مكانهای عمومی ، یك دوره آموزش با دیل كارنگی گذراند. بافت در دانشگاه برای دانشجویانی كه میانگین سن آنها دو برابر سن خودش بود ؛ اصول سرمایه گذاری را تدریس می كرد.
همه چیز تغییر كرد. در سال 1954؛ بن گراهام ، استاد دانشگاه بافت و سرمایه گذار مشهور، از او دعوت كرد تا با حقوق سالانه 12000 دلار برای گراهام كار كند. وارن بافت بعد از مدتها انتظار به آنچه می خواست رسید.
بافت و همسرش در حومه ی شهر نیویورك خانه ای اجاره كردند . بافت روزها به تجزیه و تحلیل گزارشات و تحقیق در زمینه های موفقیت در سرمایه گذاری می پرداخت. در طول این دوران تفاوتهایی بین روند كار گراهام و بافت آشكار شد. بافت می خواست بداند كه چگونه یك شركت در بین رقبا به برتری دست می یابد و بن به دنبال اعداد و ارقام بود. همچنین وارن مدیریت شركت را عاملی مهم در سرمایه گذاری می دانست ؛ اما گراهام صرفا به تراز نامه و صورت در آمدو سود و زیان شركت اهمیت می داد و به نوع رهبری و مدیریت شركت كمتر توجه می كرد. بین سالهای 1950تا 1956 وارن سرمایه ی شخصی خویش را از 800/9 دلار به 000/140 دلار رساند. در سال 1954 دومین فرزند بافت به هاوارد گراهام به دنیا آمد.
در سال 1956 بافت با داشتن تجربه ای مناسب و همچنین تجارب ارزنده ی گراهام و با تمام سرمایه ی خود به اوماها برگشت و موسسه ی سرمایه گذاری بافت را تاسیس كرد.
در اوایل می 1956 او با خواهرش دوریز و عمه آلیس به سرمایه ای به ارزش 000/ 105 دلار شریك شد. او 100 هزار دلار در  Buffet Association Ltdسرمایه گذاری كرد. قبل از پایان سال سرمایه وی به 300000 دلار رسید و یك خانه ی گچ كاری شده با 5 اتاق خواب به قیمت 13500 دلار در خیابان فارنام خریداری كرد كه آن را حماقت بافت نامید. در همان سال سومین فرزند او به نام پیتربه دنیا آمد . بافت جلساتش را با شركای خود در آن خانه برگزار می كرد . در آن هنگام زندگی او شكل دیگری گرفت . بافت سه فرزند، یك زن زیبا و تجارت خیلی موفقی داشت. در سال 1957 او مالك سه شركت شد.در سال 1958 موسسه ی سرمایه گذاری بافت صاحب 7 شركت شد.
تمامی شركت ها را در یك شركت منسوجات به نام برك شایر هات ویتلفیق كرد در ژانویه 1966سرمایه شركت بافت به ارزش7.178.500 دلار بودكه بیش از 102500دلار متعلق به او بود.
درسال1966 شركای بافت، سهام برك شایرهایت وی را به ارزش هر سهم 1486 دلار خریدند.او در اواخر سال 1966، پذیرش سهامدار جدید را در شركت ممنوع كرد.
بافت در سال 1967 برای برك شایر یك فروشگاه خرده فروشی خصوصی در بالتیمور خرید كه مسولیت ریاست هیات مدیره آنرا برعهده گرفت. برك شایر در سال 1967 به ازای هر سهم ، 10 سنت سود داد.
او در سال 1970 برای اولین بار رئیس برك شایرهات وی شد و نامه ای با این عنوان به سهامداران نوشت.
 
در اواخر همان سال او فرصت پیدا كرد تا شركتی به نام seescandy به مبلغ 25 میلیون دلار بخرد.این خرید بزرگترین سرمایه گذاری برك شایرهات وی بود.
 
بعد از چندین سرمایه گذاری دارایی خالص او افزایش پیدا كرد در فاصله ی سالهای 1965 تا 1975 ارزش هر سهم برك شایر، از 20 دلار به 95 دلار رسید. در طول این دوره بافت كه صاحب 29 درصد از سهام برك شایر بود;  توانست 14 درصد دیگر از سهام شركت را بخرد و سهام او و همسرش كه 3 درصد از سهام را داشت به 46 درصد رسید.درسال 1973 بافت سهام شركت واشنگتن پست را خرید.این كار او سبب شد تا كاترین گراهام سرپرست روزنامه و نشریات شركت و همچنین عضو هیئت مدیره شود.
 
با وجود اینكه اصول سرمایه گذاری بن گراهام ساده بود ; او در دوران 21 سالگی وارن بافت , به شكل یك اسطوره درآمد. بافت با خواندن كتاب گراهام به نام (( چه كسی می تواند مشاور خود را پیدا كند)) در تجارت خود تحولی ایجاد كرد. او قصد خرید و سرمایه گذاری در یك شركت بیمه را داشت. در یك صبح دلپذیر یكشنبه بافت سوار ترن شد و به دفتر مركزی شركت بیمه GEICO رفت. وقتی به آنجا رسید درها بسته بودند ولی او منصرف نشد و بی وقفه و محكم در را كوبید تا سرایدار آمد و در را باز كرد. از سرایدار پرسید: (( كسی در ساختمان نیست؟ )) شانس به بافت روآورد. او به طبقه ششم رفت و در آنجا هنوز مردی كار می كرد.
 
او به سرعت در مورد شركت و فعالیتهای تجای اش از مرد سوالاتی پرسید. صحبت های آنها چهار ساعت طول كشید. آن شخص كسی نبود جز لوری دیوید سون, معاون مالی شركت. این تجربه بزرگ بافت در اصرار بر انجام فعالیت خود سبب شد تا برك شایرهات وی تمامی شركت GEICO را تصاحب كند.
 
درسال 1983, بافت از شركت GEICO و با ارائه بیمه ی بیماران, میلیون ها دلار سود بدست آورد. در سپتامبر همان سال بنجامین گراهام, اسطوره بافت درگذشت و او را با تمام خاطرات و نصایحش تنها گذاشت.
 
بافت شركت برك شایر هات وی را توسعه داد و همچنین در صنایع مختلف سرمایه گذاری كرد. در سال 1979 او با دارایی 140 میلیون دلار برك شایر در ABC سهام خرید. هر سهم به قیمت 290 دلار بود. برك شایر پس از مدت كوتاهی, فروش سهام در ABC را با قیمت هر سهم 775 دلار , شروع كرد و با 310 , 1 دلار پایان داد.ثروت خالص بافت , به 620 میلیون دلار رسید و برای اولین بار, نام او در مجله فوربس به عنوان یكی از 400 ثروتمند دنیا معرفی شد.
 
در سال 1998، بافت بیش از 7 درصد سهام شركت كوكاكولا را به قیمت 1/20میلیارد دلار خرید. او در 1989، به مبلغ 7/9 میلیون دلار هواپیمای جتی برای شركت خرید اما به دلیل انتقادهایی كه خود او در گذشته از مدیر عاملان شركت های دیگر برای چنین خریدهایی كرده بود؛ این عمل را توجیه ناپذیر دانست. در سال 1969 گروه كارسون، بافت را به عنوان پول دارترین مدیر قرن بیستم معرفی كردند.او همچنین در سال 2002،11 میلیارد دلار در برای قراردادهای سلف سرمایه گذاری كرد تا دلار آمریكا را در برابر دیگر پول های در گردش نجات دهد. سود بافت از این معامله ها 2 میلیارد دلار بود. او موفق شد با سرمایه گذاری در شركت هایی كه سهام آنها به ارزش واقعی خود نرسیده بودند، هر روز به ثروت خود بیفزاید و لقب یكی از ثروتمندترین مردان تاریخ را از آن خود كند. كه با اتكاء به توانایی های خود به اینجا رسیده است. در ژوئن 2006 بافت اعلام كرد كه بیش از 70 درصد ثروت خود، یعنی 37 میلیارد دلار از 52 میلیارد دارایی خویش ، را به صورت كمك های سالانه به بزرگترین مؤسسه ی خیریه ی جهان، مؤسسه ی بیل و ملینداگتس می بخشد تا در امور خیریه صرف شود.
در سال 2004 سوزان همسر بافت فوت كرد. او در سال 2006 با آستریدمنكس ازدواج كرد.
رستوران مورد علاقه ی بافت در اوماها، خانه ی استیك گورات است و غذای مورد علاقه ی بافت ، استیك استخوان دار ، خوراك گوشت و سبزی خرد شده است. او یك ماشین كادیلاك DTS دارد، در ضمن ایمیل و كامپیوتر شخصی روی میز كار خود ندارد.
او هنوز در خانه ای كه به مبلغ 31.500 دلار خریده بود و آن را حماقت بافت نامیده بود، زندگی می كند. این خانه در حال حاضر 700.000 دلار ارزش دارد.
فلسفه ی او برای سرمایه گذاری در تجارت، اصلاح روش ارزشمند سرمایه گذاری استاد خویش، یعنی بنجامین گراهام است. گراهام شركت هایی را می خرید كه در مقایسه با ارز ش ذاتی آنها، ارزان بودند. او بر این باور بود در مدتی كه بازار ، این شركت ها را كم ارزش بداند، می تواند سرمایه زیادی بدست آورد. او دلیل می آورد كه سرانجام بازار ، متوجه ارزش كم و غیر عادی این شركت ها می شود و بدون توجه به نوع كار آنها، جهت خویش را اصلاح می كند. به علاوه، گراهام عقیده داشت در كنار تجارت خوب باید یك اقتصاد قوی وجود داشته باشد.
بافت به زمان خرید هم توجه دارد. او نمی خواهد در كارهایی كه ارزش مشخصی ندارند، سرمایه گذاری كند.او منتظر كسادی و اصلاح بازار می ماند تا كالاهای مطمئن وهمچنین سهام شركت های مطمئن را با قیمت منطقی(پایین) خریداری كند زیرا كسادی و ركود بازار سهام ، فرصت خرید ایجاد می كند.
هر گاه در بازار، احتكار رایج باشد، بافت محافظه كار می شود و هر گاه سایرین نگران سرمایه ی خود باشند؛ بافت پر تكاپو می شود. این استراژی دوگانه و متضاد، سبب شده تا شركت بافت به پیشرفت جهانی برسد و خسارت مهم قابل توجهی به این شركت وارد نشود.البته انتقادهایی نیز وجود داردكه برك شایردر طول این دوران فرصت های خوبی را از دست داده است .   بافت معتقد است كه سرمایه گذار در خرید سهام باید به گونه ای آن شركت را مورد بررسی قرار دهد كه گویی می خواهد تمامی شركت را بخرد.
او خود می گوید كه در سال 2006، تنها 18 درصد از درامدش را صرف پرداخت مالیات كرده است در حالیكه كارمندان او با وجود درآمدكمتر 32 درصد، مالیات پرداخت كردند. بافت همیشه سیستم و روند خود را تحسین می كند كه سبب شده تا او به نسبت كمتر از یك منشی مالیات پرداخت كند. وارن بافت بر این باور است كه دلار آمریكا، در یك دوره ی طولانی مدت بی ارزش می شود. او عقیده دارد كه روند رو به افزایش ركود و كمبود معامله در آمریكا ، هشداری است به این معنا كه داراییها و دلار آمریكا بی ارزش می شود، در نتیجه ی این عمل بخش بزرگی از دارایی های ایالات متحده در دستان خارجی ها قرار می گیرد. این موضوع او را وادار كرد تا برای نخستین بار در سال 2002 وارد بازار پول خارجی شود. بافت نسبت به دلار بدبین است. او می گوید كه در جستجوی شركت هایی است كه درآمد خویش را از خارج ایالات متحده بدست می آورند. بافت در شركت پتروچین سرمایه گذاری كرد و در وب سایت برك شایر هات وی موضوع را مورد بحث قرار داد كه چرا بر خلاف بحث های موجود درباره ی این شركت، از آن چشم پوشی نمی كند و هم اكنون سرمایه های كلانی در زمینه های مختلف از جمله بیمه، تولید انرژی، بازار قالی، جواهرات و مبلمان دارد. از جمله شركت های معروفی كه بافت سهامداران آن است علاوه بر كوكا كولا، آمریكن اسپرس و ژیلت است. به دلیل تركیب نظرات شوخی و جدی بافت در زمینه تجارت سخنان او معروف هستند.


گزیده سخنان وارن بافت از مدیران موفق دنیا در ادامه مطلب  :

-          اگر تنها 1 درصد انسانها خوش شانس باشند, شما حتما خود را در 99 درصد باقیمانده قرار می دهید.
ادامه در ادامه مطلب


گزیده سخنان وارن بافت از مدیران موفق دنیا

-          سالها پیش اسحاق نیوتن سه قانون حركت را كشف كرد كه بسیاری از پیشرفتهای دنیا در تكنولوژی و صنعت مدیون آن است و از بهترین كارهای او است اما هیچ كس روی هوش و استعداد نیوتن سرمایه گذاری نكرد! ما میتوانیم حركت ستاره ها را محاسبه كنیم اما دیوانگی انسانها را هرگز. اسحاق دچار سانحه شد و در كشف قانون چهارم ناكام ماند. به نظر سرمایه گذاران , افزایش حركت با كاهش سود همراه است.
-          اگر تنها 1 درصد انسانها خوش شانس باشند, شما حتما خود را در 99 درصد باقیمانده قرار می دهید.
 
-          همیشه می دانستم كه ثروتمند می شوم , حتی یك لحظه هم به آن شك نكردم
 
-    اكثر مردم جذب سهام هایی می شوند كه دیگران آنرا می خواهند اما باید به دنبال سهامی باشید كه كسی آن را نمی خواهد. نمی توانید چیزی را كه همه به دنبال آن هستند , بخرید و بخواهید تا خوب عمل كند.
 
-          بازار كوتاه مدت مانند زندان است و مكان امنی ندارد و كار دراین بازار كودكانه است.
 
-          همانطور كه سرمایه برك شایر به شدت رشد می كند , جهان سرمایه گذاری با همان سرعت می تواند برنتایج كار ما اثر گذارد پس بررسی بیشتری نیاز داریم و باید با استفاده از هوشمندی , برنامه و نقشه ای طرح كنیم , البته استفاده از هوش و تفكر زیاد , نه فقط چند لحظه تفكر , پس هر سال می توانیم یك طرح خوب اجرا كنیم. ( این تفاوت من است.)
 
-          رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شركت ها این است: بدبینی عام و خاص به شركت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم; البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلكه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی , یكی از دشمنان یك خریدار منطقی است.
 
-          بدست آوردن موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد, پس برای بررسی مباحثی كه مردم در طول سرمایه گذاری با ان روبرو می شوند , با ضریب هوشی بالای 25 درصد یا متوسط هم تنها به یك روحیه عالی نیاز دارد.
 
-          زمان,دشمن تجارت ضعیف و دوست تجارت قوی است.چنانچه شما 20 الی 25 درصد سود از سرمایه خویش بدست آورید; زمان دوست شماست اما اگر بازده تجارت شما پایین تر بود, زمان دشمن شماست.
 
-          دنبال سرمایه گذاری در بزرگترین تجارت های جهان هستم.موفقیت ازآن من است.اگر موقعیت آن برسد,باید جای خود بایستید و منتظر پرتاب به نقطه ای باشید كه انرا دوست دارید.ممكن است كه بقیه ی رقبا در خواب باشند,در آن هنگام می توانید در راستای هدف خویش راحت گام بردارید.
 
-          بازار سهام یك بازی بیسبال و بولینگ نیست; نبایدبر همه چیزی چیره شوید. می توانید منتظر پرتاب باشید.مشكل اساسی مربوط به زمانی است كه شما مدیر مالی هستید,یعنی زمانی كه طرفداران داد می زنند: ((پرتاب كن)) و شما در این هنگام باید محكم و استوار و بدون دخالت احساس,كار خود را انجام دهید.
 
-          چنانچه تمامی تجارت و آینده ی تجاری را بشناسید , به ندرت به این روش روی می آورید. آسیب پذیرترین تجارت , آن است كه در آن سرمایه گذاران به امنیت زیادی نیاز مند باشند.
 
-          اگر بازارها همیشه موثر باشند , پس من حالا می بایست یك ولگرد كاسه به دست باشم.
 
-          قانون شماره 1 هرگز از سرمایه كم نكن. قانون شماره 2 قانون اول را هرگز فراموش نكن.
 
-          خرید سهام یك شركت معمولی با قیمت نسبتا پایین بهتر از خرید یك شركت متوسط با قیمت بالا است.
 
-          در صورت شناخته نشدن ارزش جواهرات , جواهرساز هم شناخته نمی شود .
 
-          اگراینطور تصور می كنید كه در طول 10 سال به آسانی نمی توانید به یكسری از اهدافتان برسید پس حتی 10 دقیقه هم به این اهداف فكر نكنید.
 
-          در انسان ویژگیهای فاسدی وجود دارد كه كارهای آسان را سخت جلوه می دهند. هدف فرد باید به گونه ای باشد كه بتواند آن كار را به درستی , تمام و كمال انجام دهد.مشكل شما با گذشت زمان حل نمی شود.
-          نظرات عموم در اندیشه ما جایی ندارند
-          باوجود بیمه هیچ محدودیتی برای حماقت و اشتباه وجود ندارد.
 
-          اگر تجارت یك شركت خوب عمل كند. به دنبال آن سهام شركت نیز از آن پیروی می كند .
-          مهم ترین ویژگی برای سرمایه گذاری , رفتارشخصی است نه هوش , شما به رفتار و كردار خوبی نیاز دارید كه در صورت بودن كنار مردم رویارویی آنان برای شما لذت بخش باشد.
 
-          برای بدست آوردن شهرت به 20 سال زمان نیاز است و برای تخریب آن تنها 5 دقیقه زمان لازم است.
 
-          هرگاه از بافت سوال شده است كه چگونه در زمینه سرمایه گذاری موفق شدی ؟ او پاسخ داده است : هر سال صدها و صدها گزارش سالانه شركت ها را خوانده ام.
 
-          هر گز چیزی نمی خرم مگر اینكه بتوانم بر اساس استدلال و منطق خویش قیمت درست را پرداخت كنم.با وجود آگاهی از اشتباه خویش راه حل آن را می دانم . در حال حاضر 32 میلیارد دلار به شر كت كوكاكولا پرداخت كرده ام به این دلیل كه..... ؟ اگر نتوانید به این سوال پاسخ دهید پس قادر به خرید آن نیستید و اگر توانستید در طول چند دقیقه از عهده آن برآیید می توانید.
 
-          باید بتوانید توضیح دهید كه چرا كار می كنید ؟ چرا سرمایه گذاری می كنید؟ هرچه است باید روی كاغذ آورید و در صورت عدم ارائه یك پاسخ درست و هوشمندانه نباید شغلی انتخاب كرده و سرمایه گذاری كنید.
 
-          زندگی خویش را واقعا دوست دارم و آن را به گونه ای ترتیب داده ام تا آنچه را می خواهم , انجام داده و به آن برسم. به خاطر اینكه زمانی خاص عده ای از مردم درختانی با طول عمر زیاد كاشته اند; الان برخی در سایه آن می نشینند.
 
-          من با هوش هستم و روش های را كه منطقی است و برروی آن شناخت دارم اگرچه سختی هایی داشته باشند, رها نمی كنم. اگر روشی آسان به من ارائه شود كه اصلا شناختی درباره آن نداشته باشم , در این مسیر موفق نمی شوم و سرمایه خود را از دست می دهم .
 
 
-          به دنبال یك چیز واهی نیستم كه در من امید ایجاد كند ; مثل یك سال خوب و پر شانس و هرگز نمی خواهم با پول دیگران به شانس برسم ; با محیط بازار شارژ نمی شوم و نمی خواهم وارد بازی شوم كه در مورد آن شناخت ندارم تنها به دلیل اینكه یك قهرمان را شكست دهم.
 
 
-   نوع جنگ من برنده شدن است و دیگر هیچ .
نوع مطلب :
برچسب ها : وارن بافت، زندگینامه مدیران موفق، زندگینامه ثروتمندان، سهام داران موفق، بورس، مدیریت، بیل گیتس،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 12:20 ق.ظ
фитнес резинки bodbands
купить фитнес резинку запорожье
фитнес резинка одесса
фитнес резинки пром юа
резинки для фитнеса ширина 2
см
سه شنبه 14 فروردین 1397 01:52 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 13 فروردین 1397 07:34 ب.ظ
Transferring on to some serious bling, we beforehand looked at Kate's diamond and ruby necklace which appears to be like as though it can be transformed
right into a tiara.
دوشنبه 13 فروردین 1397 06:55 ب.ظ
Microsoft has launched Windows 10, that will be being liked by majority of
users as it combines top top features of all earlier versions.
دوشنبه 13 فروردین 1397 11:23 ق.ظ
Thinking about writing a book about that place?
دوشنبه 13 فروردین 1397 06:33 ق.ظ
Tsū is a fresh social networking platform that stocks their revenues
along with their users.
دوشنبه 4 دی 1396 01:07 ق.ظ
اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود
شنبه 1 مهر 1396 12:43 ب.ظ
Hi mates, how is everything, and what you desire
to say on the topic of this post, in my view its actually remarkable for me.
شنبه 18 شهریور 1396 01:55 ب.ظ
Quality content is the important to be a focus for
the people to go to see the site, that's what this web page is providing.
شنبه 18 شهریور 1396 11:14 ق.ظ
Excellent, what a website it is! This blog gives valuable information to us, keep it up.
دوشنبه 23 مرداد 1396 04:28 ب.ظ
Greetings I am so thrilled I found your website, I really found you
by mistake, while I was researching on Askjeeve for something else, Regardless I am here
now and would just like to say cheers for a remarkable post and a all
round enjoyable blog (I also love the theme/design),
I don't have time to read through it all at the
moment but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have
time I will be back to read more, Please do keep up the great job.
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:50 ق.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable information to work
on. You have done a formidable job and our entire community
will be grateful to you.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:55 ب.ظ
It's remarkable to visit this web site and reading the views of all
mates about this post, while I am also eager of getting experience.
شنبه 14 مرداد 1396 08:21 ق.ظ
Hello there! Do you know if they make any plugins to assist
with Search Engine Optimization? I'm trying to
get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not
seeing very good gains. If you know of any please share.
Thanks!
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:22 ق.ظ
This is the right web site for anybody who wants to find out about this topic.
You know a whole lot its almost tough to argue
with you (not that I really would want to…HaHa). You definitely put
a brand new spin on a topic that has been written about for decades.
Great stuff, just great!
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:08 ق.ظ
Fantastic blog! Do you have any tips for aspiring
writers? I'm hoping to start my own site soon but I'm a
little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so
many choices out there that I'm completely confused ..
Any ideas? Bless you!
شنبه 7 مرداد 1396 10:08 ب.ظ
I am in fact grateful to the holder of this web page who has shared this
wonderful article at at this place.
شنبه 7 مرداد 1396 08:53 ب.ظ
I don't know if it's just me or if perhaps everybody else encountering issues with your blog.
It looks like some of the written text on your content are running off the screen. Can someone
else please comment and let me know if this is happening to
them as well? This may be a problem with my web browser because I've had this happen before.
Cheers
شنبه 7 مرداد 1396 07:55 ب.ظ
I'm impressed, I have to admit. Seldom do I come across
a blog that's both educative and entertaining, and without a doubt,
you have hit the nail on the head. The problem is something that not enough folks are
speaking intelligently about. I am very happy that I came across this during my search for something regarding this.
شنبه 7 مرداد 1396 12:25 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post plus
the rest of the site is very good.
شنبه 7 مرداد 1396 10:04 ق.ظ
Thank you a lot for sharing this with all people you really understand what you are speaking
approximately! Bookmarked. Kindly also seek advice from my website
=). We may have a link trade contract between us
شنبه 7 مرداد 1396 08:20 ق.ظ
Hey there! I've been following your site
for a long time now and finally got the bravery
to go ahead and give you a shout out from Dallas Tx!
Just wanted to mention keep up the excellent job!
دوشنبه 19 تیر 1396 11:14 ق.ظ
Wonderful blog! I found it while surfing around
on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get
there! Many thanks
جمعه 16 تیر 1396 07:50 ب.ظ
Hi everyone, it's my first go to see at this website, and article is actually fruitful in favor of me, keep up posting these articles or reviews.
پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:01 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا کار خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف
شما قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من این کردم مشکل خود را با فراز در منطق و یک خواهد
را خوب به پر کسانی که معافیت.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من را
قطعا بود در گم.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 02:14 ب.ظ
It's an amazing post designed for all the web visitors; they will take benefit from
it I am sure.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 02:28 ق.ظ
Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost on everything.
Would you advise starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are
so many choices out there that I'm totally confused .. Any ideas?
Cheers!
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 07:12 ق.ظ
Right away I am ready to do my breakfast,
when having my breakfast coming again to read more news.
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 05:45 ق.ظ
Your mode of telling all in this piece of writing is really fastidious, every one be capable of easily be aware of it, Thanks a lot.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 07:19 ب.ظ
I like the helpful info you provide in your articles.
I will bookmark your weblog and check again here regularly.
I am quite certain I'll learn many new stuff right here!
Good luck for the next!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

مطالب و مقالات جالب مهندسی صنایع ،کارآفرینی ، موفقیت و مدیریت از نگاه من در این وبلاگ گردآوری می شود .
از نظرات شما نیرو می گیرم :)
برای تبادل لینک پیغام بگذارید.

مدیر وبلاگ : رسول
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :